TOP 5 tipov na produkty, ktoré vášmu psovi spríjemnia horúce leto

Bezedná miska
5 tipov na najlepšie letné produkty
5 tipov na najlepšie letné produktys dopravou zdarma BEZEDNAMISKA.CZ

Leto je v plnom prúde a s ním prichádzajú aj vysoké teploty. Niektoré psy sa s radosťou vyhrievajú na slnku, ale väčšina z nich je na chodníku a nechce sa im nič robiť. Nie každý chlpatý priateľ zvláda vysoké teploty dobre. Ako si teda spríjemniť leto?1.Chladiace podložky a deky pre psov

Najobľúbenejšie sú chladiace podložky plnené gélom - nemusíte ich dávať do chladničky ani ich vopred namáčať. Gél sa aktivuje hmotnosťou psa, takže hneď ako si chlpatý priateľ ľahne, podložka začne chladiť. Účinok podložky trvá niekoľko hodín, potom ju musíte nechať chvíľu "odpočívať".

Pes rýchlo pochopí, že ležať na chladivej deke je príjemné, a bude ju vyhľadávať sám. Vždy však dajte psovi na výber, napríklad chladiaca podložka pre psa v prepravke mu nedá veľa možností, ak sa chce práve teraz schladiť.

Sú chladiace podložky bezpečné?

Áno, u certifikovaných výrobcov je gél netoxický. Takže ak chlpatý kamarát podložku rozhrýzol alebo ju roztrhol pazúrom a gél vytiekol, nevadí to.

2.Bazény pre psov

Ak máte záhradu, je jasné, že potrebujete psí bazén. Niektorí chlpáči trávia vo vode celé dni. Dajte si však pozor na 2 veci:

  • Prehriatie psa: áno, pes, ktorý stále lieta a hrá sa, sa môže v bazéne prehriať. Prikážte preto svojmu psovi, aby si robil pokojné prestávky v tieni.

  • Nadmerné pitie: niektoré psy sú z bazéna také nadšené, že ho chcú celý vypiť. Intoxikácia vodou je však životu nebezpečná, preto myslite na svojho psa a nedovoľte mu piť viac, ako je potrebné.

Ide však o extrémne prípady. Pravdou je, že psy milujú bazén a je to pre nich ideálne letné osvieženie. Bežné nafukovacie bazény sa však ľahko ničia. Bazény pre psov sú preto vyrobené z odolných materiálov. Sú tiež bezpečnejšie - chlpatí priatelia sa do nich môžu ľahko dostať a vyskočiť z nich.

3.Chladiace obväzy a obojky pre psov

Keď chcete psa ochladiť vodou, postup je taký, že najprv namočíte labky, potom slabiny, potom srsť na krku... a potom môžete prejsť na veľké svalové skupiny.

Psie chlpy však rýchlo vysychajú, takže chladiace obojky a bandáže okolo krku (ale môžu byť umiestnené aj okolo tela) môžu byť skvelou pomôckou pri výletoch alebo tréningu.

Stačí, ak obväz alebo golier vložíte na pol hodiny až hodinu do chladničky a potom si ho nasadíte - chladivý účinok trvá až niekoľko hodín. Niektoré obojky chladia vďaka gélu aj bez toho, aby ste ich predtým vložili do chladničky. Iné je potrebné namočiť.

Neustále však dávajte pozor na pohodlie psa, pretože obväz si nemôže odstrániť sám.

TIP: Veľkým pomocníkom môže byť aj uterák pre psov. Vďaka špeciálnym materiálom absorbuje vodu, takže ho stačí na výlete namočiť a pes si naň môže ľahnúť. Alebo mu môžete schladiť slabiny či uterák na chvíľu hodiť cez psa.

4.Chladiace vesty pre psy

Plánujete školenie? Výlet? Máte plemeno, ktoré v letných horúčavách trpí? Chladiaca vesta pomôže vášmu psovi lepšie zvládnuť túto aktivitu. Stačí vestu namočiť, obliecť si ju a môžete vyraziť.

Pes si však nemôže vestu sám vyzliecť, preto dbajte na jeho pohodlie.

5.Chladiace hračky

Chladiace hračky sú pre psa skvelou zábavou. Sú gumové, pes ich môže žuť a hrýzť rôznymi spôsobmi a hračky ho budú chladiť. Nenechávajte však psa s hračkami bez dozoru (najmä ak máte ničiteľa), aby ich nerozhrýzol a nezožral.

Môžete tiež použiť kong alebo inú hračku s náplňou, dať do nej tvaroh alebo inú obľúbenú pochúťku, zamraziť ju a dať psovi ako nanuk. Obsah by pes nemal okamžite prehltnúť, ideálne by mal vydržať pol hodiny.